9 Temmuz 2013 Salı

Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur

Gönderen Unknown zaman: 18:38

Merhabaa :)
Malüm Ramazan ayı geldii :) bende sahura kadar izlemek için bir kaç film seçtim bunlardan biride BARFİydi. Nasıl beğendiyimi anlatamam insana çok değişik duygular yaşatan bir film bi gülüyor bi ağlıyorsunuz yani bana öyle oldu :) Sizinlede paylaşmak istedim bence kesinlikle izlemelisiniz.
Hint yapımı bir film, Pi'nin yaşamından sonra izlediğim ikinci hint filmi ikiside çok güzeeldi ^^
Süresi 2saat 30 dakika :)

Özetini Okumak İsterseniz: Küçük yaşta annesini kaybeden ve babası tarafından yetiştirilen Barfi, sağır ve dilsiz olarak doğmuş; ancak hayat dolu ve son derece pozitif biri olarak büyümüştür. Aynı zamanda bir hayli haylaz bir genç olan Barfi'nin başı sık sık derde girmektedir. Yaşadığı şehre taşınan Shruti Ghosh isimli genç kadınla tanıştığında ise daha önce hiç karşılaşmadığı duygularla tanışmaya başlar. Barfi, üç ay içerisinde başka biriyle evlenecek olan Shruti'ye ilk görüşte vurulur, Shruti de zamanla ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar. Ancak ortada büyük bir sorun vardır. Shruti, ailesi ve çevresi tarafından büyük tepkilere maruz kalır. Ailesi, kızlarının 'normal' biriyle evlenmesini ve 'normal' bir hayat sürmesini istemektedir ve bu birlikteliğin gerçekleşmesine izin vermeyecektir. Yıllar sonra yolları tekrar kesiştiğinde Barfi'nin kalbinde başka biri vardır; Shruti içinse seçim yapma zamanıdır...
Hint sinemasının son dönemdeki en ses getiren yapımlarından biri olan Barfi!, ülkesinin sınırları dışından da bol övgü almıştı.0 yorum:

Yorum Gönder

 

:) Copyright © 2012 Design by Antonia Sundrani Vinte e poucos